ATIS 2 freestyle (2007-2012)

ATIS 2 FREESTYLE je speciálním křídlem pro nácvik akrobatických manévrů. Je to křídlo pro všechny piloty, kteří si chtějí užívat loopingů, SATů, „tumblů“ a dalších freestylových radovánek… XXX

Nejedná se o závodní akrobatický speciál s minimální plochou, ale důraz je kladen na maximální možné bezpečí při provádění vysoce dynamických figur. I toto je důvod, proč křídlo definujeme jako freestylové křídlo a ne jako akrobatický speciál, i když celá stávající akrobatická osnova je s křídlem ATIS 2 FREESTYLE lehce splnitelná.

Podívejte se sami, jak vypadá akrobacie s ATISem 2 FREESTYLE: video 1, video 2


Mezi hlavní charakteristiky kluzáku patří:

  • Skvělá ovladatelnost a přesné řízení při zachování vysoké dynamiky
  • Vysoká míra bezpečnosti
  • Velká tolerance k nepřesně provedeným manévrům

Ke každému padákovému kluzáku dostáváte zdarma:

  • technické prohlídky po dobu jeho životnosti
  • batoh Porter velikosti L
  • tričko SKY TEAM

Barevné schéma

ATIS 2 FREESTYLE

Technické informace

ATIS 2 freestyle XXS XS
Plocha (m2) 19,75 21,36
Rozpětí (m) 10,04 10,44
Štíhlost 5,1 5,1
Projekční plocha (m2) 17,68 19,13
Projekční rozpětí (m) 8,41 8,75
Projekční štíhlost 4,0 4,0
Počet komor 53 53
Hmotnost kluzáku(kg) 4,60 4,65
Rozpětí letového zatížení (kg) 65-90 80-110
Rychlost (km/h) 39 39
Minimální rychlost (km/h) 26 25
Max. rychlost (km/h) 50 50
Max. klouzavost 8,5 8,5
Minimální opadání (m/s) 1,2 1,2
Certifikace Load Test Load Test

Vlastní barva

Zvolte si barvy svého kluzáku


Pokud jste si nevybrali ze standardně dodávaných barev jednotlivých modelů, můžete si sestavit vlastní kombinaci. Jakmile jste s výběrem spokojeni, zkopírujte prosím název padáku a barevný popis do objednávky (například Fides 2: Gold / Red Dragon / Deep Blue).


Padák s uživatelsky sestavenými barvami dodáváme s příplatkem ke standardní a je možno vycházet z možných předdefinovaných variant při zachování rozlišení designu vrchlíku.
Termín dodání závisí na vytížení dílny, takto objednané padáky se vždy vyrábějí na zakázku.


Užijte si výjimečnost, užijte si vlastní design.


Materiály

Vrchlík

Vrchlíky šijeme z materiálu francouzského dodavatele Porcher Sport. V posledních dvou letech se dodavatel usilovně zabýval vývojem nových a odolnějších zátěrů a vytvořil novou generaci materiálů, které vešly ve známost pod pojmem New Skytex .

Nový zátěr je odolnější zejména proti oděru, slunečnímu záření a vlhkosti.

K výrobě horních potahů a designových částí používáme Skytex 9017 se zátěrem E77A (oboustranný zátěr na vodní bázi), spodní potahy jsou vyrobeny ze stejné tkaniny se zátěrem E38A. Žebra a diagonály nebo diagonální segmenty jsou vyrobeny z materiálu Skytex 9017 se zátěrem E29A.

Materiál je vyroben se strukturou tkaní „Rip Stop“ z polyamidových vláken (PA 6.6) od americké firmy DU PONT.


Vyvázání

K vyvázání padákového kluzáku ATIS 2 FREESTYLE jsme použili velmi kvalitní šňůry od německé firmy EDELRID a LIROS, které vykazují vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení a stálost přesné délky.

Horní galerie je vyvázána šňůrami EDELRID 7850–080 o průměru 1,0 mm, jádro je vyrobeno z materiálu „dyneema“, oplet z polyesteru. Spodní šňůry jsou vyrobeny z řady šňůr PPSL 160 a 200 firmy Liros a řidičky EDELRID 7850–240.


Volné konce

Volné konce vyrábíme z popruhů o šířce 20 mm od dodavatele MOUKA TIŠNOV. Hlavní šňůry jsou spojeny s volnými konci pomocí karabinek typu DELTA D od francouzského dodavatele Maillon Rapide.

V roce 2007 byla společnost SKY PARAGLIDERS vybrána pro partnerský program 100% SKYTEX. Tato „pečeť“ znamená a zaručuje, že naše výrobky nejsou „seskládány“ z více materiálů s různou dobou a tempem stárnutí, že využíváme pro svoje kluzáky jen toho nejlepšího, co je momentálně na trhu k dispozici. Jako partneři tohoto projektu máme rovněž přístup k nejnovějším a nejmodernějším materiálům.

Foto

Media

Download

Download

Video

Fotogalerie