APOLLO BI

Dovedete si představit tandemový kluzák s lehkým a přesným řízením, efektivním ovládáním ve vysoké rychlosti a přesnost a lehkost v otáčkách?

Tak pro Vás jsme navrhli APOLLO BI – tandemový kluzák s certifikací EN C, z řady Sport Line pro zkušené piloty, kteří očekávají přesné a přitom snadné řízení.

Utečte od každodenních komerčních letů a vzlétněte do nekončících výšin, užijte si zábavu, zažijte lety, na které nezapomenete.

Tímto se vyznačuje APOLLO BI a právě to byly důvody, pro které jsme ho stvořili. APOLLO BI se stane vašim životním stylem. Kluzák nepostrádá originální řešení, přesto respektuje parametry požadované pro komerční tandemové lety.

APOLLO BI se zrodilo z našeho nejúspěšnějšího solo kluzáku APOLLO a je doplněn nejnovějšími inovacemi mezi které patří LEO, 3 line concept, V Bridge systém a Triple 3D cut.

Tohle jsou hlavní charakteristické rysy APOLLO BI, které Vám otevřou nové možnosti a také zážitky z tandemového létání.

Hlavní charakteristika:

 • přesné ovládání
 • efektivní výkon
 • široký rozsah rychlostí
 • nízká váha
 • LEO
 • 3D cut
 • 3 line design

Balení obsahuje:

 • kluzák
 • EYRIE batoh
 • Tričko SKY TEAM
 • REPAIR set
 • SKY USB flash disk s manuálem
 • SKY nálepky

Od vývojového týmu

Designer APOLLO Alexandre Paux popisuje, jak se APOLLO BI liší od METIS 3.

Běžně když navrhuji tandemový kluzák, tak se zaměřuji především na to, aby kluzák vyhovoval komerčním  pilotům. Dalo by se říci, že navrhuji detaily podporující především co nejjednodušší vzlétnutí a přistávání, a také obrátky, které ustojí pasažérův žaludek.“

Priority při navrhování kluzáku, jako APOLLO BI, byly trošičku odlišnější. APOLLO BI je konstruováno především pro dlouhé lety a pro pohodlí, které vydrží několik hodin. To znamenalo lehčí ovládání, větší rozsah rychlostí a lepší přilnavost a zpětnou vazbu ve vzduchu.

Jistě, ovládání je ostřejší a trošku méně tolerantní než u METIS 3, klesání je více náročné kvůli ostřejší hraně a tenčím šňůrám, ale tento speciální kluzák nakonec umocní zážitky i pocity, když jste ve vzduchu nejednomu z řady zkušených pilotů.“

O nové konstrukční řadě

Do řady Sport-line patří dokonalé produkty s vysokým výkonem.

Sport line  produkty vyvíjíme a vyrábíme s vášní pro detail a pracujeme s technologickými a konstrukčními postupy, které posunují naše výrobky na samou výkonovou špičku a při práci máme na mysli zejména piloty, pro něž je výkon zásadním kritériem výběru paraglidingového vybavení.

Opravdu věříme, že skutečný výkon vychází ze správného spojení pilota a jeho křídla. A stejné tvrzení bezpochyby platí i pro bezpečnost.

A z této víry se zrodily řady Sport lineComfort line a Light line, které dokonale naplňují naši filozofii a umožňují nám profilovat naše produkty tak, aby odpovídaly různým potřebám mnoha různým pilotů. Proto je nyní výběr produktu jednoduchý, logický a každý pilot si pilot – pokročilý, začátečník i paraglidingové legendy.

Stejnou strategii najdete mezi všemi našimi výrobky; ať už je to kluzák, záložní padák, sedačka nebo drobné doplňky jako speed bar nebo rukojeť řidičky.

Mladí kolegové do tradičního designového týmu vnesli  do řady **Sport-line vášeň a výkon, které jsou založeny na solidní designové platformě, která ve Sky Paragliders vznikala více jak dvacet pět let.

Kluzák APOLLO BI se zrodil právě z této koncepce a stal se průkopníkem, který typicky definuje sérii kluzáků Sport-line.

Kluzák APOLLO BI patří k tomu nejlepšímu na trhu  a není učen nezkušeným pilotům, zkušenému pilotovi ale poskytne výkon a zážitek, a to vše včetně typického řízení (SKY HANDLING), které se našim pilotům po celém světě líbí.

Designové prvky

Krásný a plně funkční kluzák.

Nový nos, nový profil, nové vyvázání, vyšší štíhlost. Vítejte ve světě řady Sport line. Chtěli jsme vytvořit technicky a technologicky moderní křídlo. A tak vzniklo křídlo APOLLO BI.

Pomocí systému V Bridge jsme roznesli zatížení ze závěsných bodů, zmenšili horní ballooning a dosáhli tak povrchu bez nejmenší vrásky.

Systém LEO (Leading Edge Optimisation) je použit pro vyztužení náběžné hrany a přistoupili jsme k němu po velmi intenzivním testování.

Tvar nosu a pozice otvorů v náběžné hraně jsou optimalizovány tak, aby v celé šíři rychlostního rozsahu křídlo docházelo k rovnoměrnému rozložení vnitřního tlaku a napětí na křídle. Nos je vyztužen pomocí nylonu a hypalonu a tradiční nylonové výztuhy většinou zvyšují náchylnost k opotřebení náběžné hrany, posunuli jsme je tak, abychom toto nebezpečí minimalizovali, ale přesto udrželi pevnou a vyztuženou strukturu nosu.

Posledním konstrukčním prvkem jsou mini ribs (mini žebra) u odtokové hrany,  které nám pomohly udržet celý potah výjimečně čistý a tudíž velmi výkonný.

A tato směs nápadů a postupů a technologií vyústila v APOLLO BI– křídlo s výjimečným výkonem a řízením.

Směs všech těchto inovací  unguje v harmonii a dává kluzáku APOLLO BI potřebný výkon a pohodlné řízení.

Barevné schéma

Technické informace

APOLLO BI 38 41
Plocha (m2) 38.50 41
Rozpětí (m) 14.49 14.95
Štíhlost 5.45 5.45
Projekční plocha (m2) 33.88 36.08
Projekční rozpětí (m) 11.91 12.29
Projekční štíhlost 4.19 4.19
Počet komor 55 55
Hmotnost padáku (kg) 7.15 7.6
Vzletová váha (kg) 110-200 125-220
Certifikace EN/LTF C EN/LTF C

Vlastní barvy

Zvolte si barvy svého kluzáku

Pokud jste si nevybrali ze standardně dodávaných barev jednotlivých modelů, můžete si sestavit vlastní kombinaci. Jakmile jste s výběrem spokojeni, zkopírujte prosím název padáku a barevný popis do objednávky (například APOLLO BI: blue / grey / gold).

Padák s uživatelsky sestavenými barvami dodáváme s příplatkem a je možno vycházet z možných předdefinovaných variant při zachování rozlišení designu vrchlíku.

Termín dodání závisí na vytížení dílny, takto objednané padáky se vždy vyrábějí na zakázku.

Užijte si výjimečnost, užijte si vlastní design.

Materiály

 Canopy

 • Panely: NCV  Skytex 9017 E25A (universal 38g/m2), Porcher Sport, Francie

 • Náběžná hrana: NCV  Skytex 9017 E25A (universal 38g/m2), Porcher Sport, Francie

 • Diagonály: Skytex hard 40, 40 g/m2; Porcher Sport, France

 • Profily a mini ribs: Skytex hard 40, 40 g/m2; Porcher Sport, France

Šňůry

 • Horní galerie: Cousin Vectraline 12240 (0.9 mm unsheathed, PU coating); Cousin Trestec; Francie

 • Střední galerie: Cousin Vectraline 12470/16330 (1.2 mm/1 mm neopletené s PU povlakem); Cousin Trestec, Francie COUSIN TRESTIC Vectraline ultimate 12210 – průměr 0,9 mm, neopletené, Cousin Trestec, Francie

 • Dolní galerie: Cousin Ultimate (1.9 mm and 1.5 mm Dyneema ® opletené šňůry); Cousin Trestec, Francie

 • Řídící šňůry: Liros DC 000-060 (0.6 mm uncovered lines); LIROS, Německo

 • Hlavní řídící šňůryEDELRID 7850-200 (1.7 mm Dyneema ® covered lines); EDELRID, Německo

Volné konce

Download

Video

Fotogalerie