KDO JE KDO

Philippe Clerjon

Philippe Clerjon

Philippe Clerjon se narodil v roce, kdy čerstvě pojmenovaná a neznámá kapela, The Beatles, přijela do Hamburku v Německu, do klubu Indra club, kde začala jejich hvězdná kariéra. Ve stejném roce byl do vesmíru vypuštěn i SPUTNIK 5 a Mauretánie získala nezávislost na Francii.

Philippův profesní i osobní život je již dlouhá léta spojen s paraglidingem a nádherným městečkem Annecy ve Francii. Philippe pracoval v odvětví paraglidingu posledních 20 let a všechny nás ve SKY velmi potěšilo, že se k nám Philippe rozhodl přidat a pracovat s námi.

Pokud Philippe zrovna nepíše maily, netelefonuje nebo nepřipravuje prodejní akce pro síť mezinárodních prodejců SKY, jistě bude na tůře se svojí ženou, bude létat na padáku ve svém oblíbeném Annecy nebo bude venku se svým psem Leicou.

Alexandre Paux

Alexandre Paux

Narodil se v roce, kdy v jeho domovské zemi – ve Švýcarsku, poprvé v historii padla hranice 10 sekund v běhu na 100 metrů. V tomto roce bylo sestřeleno špionážní letadlo U2 a Gagarinovi zbýval necelý rok do startu do vesmíru.

Na padákových kluzácích začal létat v roce 1989. Začínal jako parašutista a pilot letadla, ale hned po absolvování vojenské služby u švýcarské cyklistické jednotky se plně začal věnovat paraglidingu.

V roce 1989 začal i padáky konstruovat a má za sebou celou řadu úspěšných modelů.

Alexandre je hlavním konstruktérem firmy. Žije ve Švýcarsku nedaleko Villneuve a kromě vývoje má na starosti i prodej a servis výrobků Sky Paragliders.

Ve volné čase tráví většinu času se svojí ženou a společně se věnují vysokohorské turistice a příležitostně i jízdě na kole.

Jana Němcová

Jana Němcová

Jana se narodila v roce, kdy zemřel v Paříži malíř Pablo Picasso, příměřím skončila Vietnamská válka a Duke Elington vydal svůj vlastní životopis.

Jana donedávna příležitostně létala, svoje letecké začátky prožila v Beskydech, kde absolvovala první slety.

Ve SKY PARAGLIDERS má na starosti zázemí firmy, ekonomický a personální chod společnosti. Řídí rovněž naše zákaznické oddělení a dohlíží, aby každý e-mail byl vyřízen včas, aby se Vám, našim zákazníkům dostávalo těch nejlepších služeb.

Ve volném čase ráda jezdí na kole, čte a věnuje se svému psovi …

Tomáš Lednik

Tomáš Lednik

Tomáš se narodil v roce, kdy k Marsu odstartovala sonda Mariner 9, zemřela jazzová legenda Louis Armstrong a začal komerční provoz Boeningu 747–400 na zaoceánských linkách.

Kromě paraglidingu se věnuje i parašutismu a lyžování. Donedávna reprezentoval Českou republiku v PARASKI (parašutismus a lyžování).

Na padákových kluzácích létá od roku 1988 a během své dosavadní paraglidingové historie vyzkoušel snad všechna možná křídla; létal na doma šitých křídlech prapodivné konstrukce, přes pověstné „výkonné“ BIGY, až k současným moderním padákům.

První lety absolvoval v domácích Beskydech, kdy celý jeden den neúnavně slétával Stolovou horu a ani přistání na stromě ho neodradilo od paraglidingu.

Tomáš patří mezi zkušené závodní a testovací piloty a převážnou část svého času tráví právě testováním a laděním křídel před závěrečnou certifikací. Jestliže se rozhodnete pro koupi některého z našich modelů hlavních nebo záložních padáků, byl to jistě Tomáš Lednik, kdo model prověřoval mnohem náročněji než později testovací piloti certifikačních autorit.

V současnosti je členem reprezentačního týmu ČR v paraglidingu a členem mistrovského týmu ČR z let 1998 a 1999. Ve SKY PARAGLIDERS se kromě testování podílí i na prezentačních a demonstračních akcích. Je členem display teamu a členem akrobatického teamu SKY PARAGLIDERS.

Fotogalerie