HISTORIE


Již v roce 1988 byla ve Slovinsku založena firma SKY SERVIS, která se později sloučila se svými dlouholetými partnery v České republice a společně vytvořili nový tým ve společnosti SKY PARAGLIDERS. Výroba v České republice se rozšířila na kompletní produkci padákových kluzáků , záložních padáků a dalšího vybavení pro paragliding.

Sídlo a zároveň i výrobní prostory ve Frýdlantu nad Ostravicí (v Beskydech) se již několikrát v minulosti rozšiřovaly a zvětšovaly, a přesto další rozvoj společnosti stále narážel na omezené kapacity pronájmů.
Právě v souvislosti s omezenou kapacitou vyvrcholil rozvoj firmy v roce 2002, kdy společnost začala stavět svoje vlastní výrobní prostory, které otevřela na konci roku 2002. Nové prostory jsou vybaveny i nejmodernějšími technologiemi a speciální technikou, vyvinutou jenom pro potřeby výroby pro paragliding.
Od založení firmy do současnosti vyšlo z konstrukční kanceláře společnosti několik desítek typů padáků od devítikomorových padáků konce 80. let až po moderní padáky s diagonální konstrukcí, které dnes můžete potkat na cvičných svazích doma i v zahraničí, na přeletech nebo na svazích horských rekreačních středisek jako spolehlivé „aerotaxiky“ nebo na závodech Světového poháru.
Společnost vyrobila za dobu své existence i několik tisíc záložních padáků a i dnes je jeden z jejích hlavních cílů vyrábět spolehlivé a lehké záložní padáky. I v oboru záchranných prostředků přešla firma na nejpřísnější současnou normu, a to na normu řady EN.
Precizní výroba, přechod ke světovým dodavatelům vysoce kvalitních materiálů, trpělivé posouvání kvality, testy produktů u renomovaných světových zkušeben (Air Turquiose) ; to vše umožnilo firmě upevnit svoje pozice na světovém trhu, kde se pohybuje (2008, 2009, 2010) v první desítce světových výrobců (počtem vyrobených kusů produktů ale i produktovým portfoliem, které nás šíří nabídky vlastních produktů řadí do první pětky).
Kvalitu naší práce každoročně sledují i auditoři, kteří společnosti udělili certifikáty ISO, jež pro nás znamenají zejména to, že náš vývoj a výroba je podrobena kontrolám nejenom Vás, našich zákazníků, ale i nezávislým expertům, kteří nás, spolu s Vámi, našimi piloty, nenecháte usnout na vavřínech.
Firma se od svých počátků snažila nabízet pokud možno úplnou škálu výrobků pro paragliding. Širokou nabídku obohacuje i perfektní servis a řada partnerských škol, které jenom v roce 2010 vyškolily celkem 795 pilotů na výrobcích a kluzácích společnosti Sky Paragliders. Ale i piloti, kteří se nepustili do závodění nebo přeletů, nacházejí ve firmě SKY PARAGLIDERS prvotřídní zázemí. Pravidelně jsou pro ně pořádána setkání, školení, mají přístup ke klubové části tohoto webu, mohou si registrovat termíny technických prohlídek kluzáků, mohou vkládat příspěvky a fotografie či videa a mají zajištěn pravidelný informační servis.
Každý člen týmu SKY PARAGLIDERS je a bude zárukou profesionálního přístupu, perfektních služeb a stále rostoucí kvality, kterou budeme spolu s Vámi – našimi zákazníky, neustále posunovat dál. Protože jedině nespokojenost se tím, co je dnes, je zárukou toho, že chceme vlastní nedostatky napravovat a neustále se zlepšovat.

Fotogalerie