ANTEA K2 (2010-2012)

ANTEA K2 je padák určený pro všechny piloty, kteří hledají lehkou výbavu (3.3 kilogramu) a výkon (klouzání > 8,8 a rychlost kolem 55 km/h, dle podmínek a zatížení kluzáku). ANTEA K2 je přímo předurčena pro závody typu “fly and hike“ nebo pro piloty, kteří ocení lehkou výbavu na exotických cestách, při vysokohorské turistice nebo horolezeckých výkonech.


ANTEA K2 je určena zejména pro:

  • Závodní létání typu “fly and hike”
  • Horské létání a para hiking a treking
  • Zimní létání v kombinaci se skialpinismem (pětikilový batoh s sebou vezmete snadno, u patnáctikilového batohu to už není tak jednoduché…)
  • Bivakové a expediční létání
  • Cestovatele, vysokohorské turisty a horolezce

Hlavní výhody padákového kluzáku ANTEA K2:

  • Jedinečné řízení a ovládání kluzáku
  • Použité hi tech materiály
  • Zachování vysokého poměru klouzání

Ke každému padáku dostáváte zdarma:

  • technické prohlídky po dobu jeho životnosti
  • Tričko SKY TEAM

Barevné schéma

ANTEA K2

Technické informace

Antea K2 XS
Plocha (m2) 20,94
Rozpětí (m) 10,73
Štíhlost 5,50
Projekční plocha (m2) 18,58
Projekční rozpětí (m) 8,9
Projekční štíhlost 4,26
Počet komor 59
Hmotnost padáku (kg) 3,3
Rozpětí letové váhy - standardní použití(kg) 50-65
Rozpětí letové váhy - speciální použití (kg) 50-100
Rychlost (km/h) 40
Minimální rychlost (km/h) 26
Max. rychlost (km/h) 55
Maximální klouzavost 9,0
Minimální opadání (m/s) 1,1
Certifikace load test

* Výkonostní charakteristiky jsou přímo závislé na zatížení kluzáku a okolních podmínkách!

Materiály

Vrchlík

Vrchlíky šijeme z materiálu francouzského dodavatele Porcher Sport ze skupiny podniků NCV. V posledních dvou letech se dodavatel usilovně zabýval vývojem nových a odolnějších zátěrů a vytvořil novou generaci materiálů, které vešly ve známost pod pojmem New Skytex.

Nový zátěr je odolnější zejména proti oděru, slunečnímu záření a vlhkosti.

K potahů a designových částí používáme SKYTEX 27 classic, nejnamáhanější část dělené náběžné hrany je potom vyrobena ze SKYTEXU 40 deperlant, což je materiál minimalizující stárnutí nejexponovanější části vrchlíku. Profily a diagonály nebo diagonální segmenty jsou vyrobeny z materiálu SKYTEX 9017 se zátěrem E29A.

Materiál je vyroben se strukturou tkaní „Rip Stop“ z polyamidových vláken (PA 6.6) od americké firmy DU PONT.


Vyvázání

K vyvázání padákového kluzáku ANTEA K2 jsme použili pro horní galerii technologicky nejmodernější šňůry od firmy EDELRID, které vykazují vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení a stálost přesné délky.

Pro hlavní šňůry jsme použili velmi kvalitní šňůry PPSL od německé firmy LIROS, které vykazují vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení a stálost přesné délky. Jádro je vyrobeno z dyneemy a oplet z polyesteru.


Volné konce

Volné konce vyrábíme z popruhů o šířce 13 mm od dodavatele MOUKA TIŠNOV. Hlavní šňůry jsou spojeny s volnými konci pomocí karabinek typu STANDARD 3,5 od francouzského dodavatele Maillon Rapide.

V roce 2007 byla společnost SKY PARAGLIDERS vybrána pro partnerský program 100% SKYTEX. Tato „pečeť“ znamená a zaručuje, že naše výrobky nejsou „seskládány“ z více materiálů s různou dobou a tempem stárnutí, že využíváme pro svoje kluzáky jen toho nejlepšího, co je momentálně na trhu k dispozici. Jako partneři tohoto projektu máme rovněž přístup k nejnovějším a nejmodernějším materiálům.

Foto

Fotogalerie