fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka

|

ANAKIS 3 - recenze

Do série recenzí přibylo další hodnocení, tentokrát na náš kluzák ANAKIS 3 od francouzského časopisu PARAPENTE MAG. Podívejte se na originální francouzskou verzi nebo na anglický překlad.

Autor: Administrator

fotka fotka fotka

|

Společná recenze ARGOS a REVERSE 3

Španělský paraglidingový server Ojovolador.com měl možnost vyzkoušet a ostestovat ARGOS společně s naší novou sedačkou REVERSE 3. První dojmy z ARGOSe popisují asi takto...

Autor: Michaela Stuchlá

fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka

|

Sky Argos…..Co, bez plastových výztuh?

Ziad Bassil, Dust of the Universe blogař, se proletěl na poslední novince SKY - ARGOSu.

Autor: Administrator

fotka

|

O vývoji ...

Paragliding je o tom, abychom měli z létání radost, abychom si vážili každé hodiny ve vzduchu. Proto naše kluzáky odrážejí tuto základní filozofii – mají být jednoduché, spolehlivé a mají přinášet radost.

Autor: Administrator

fotka

|

KEA - často kladené dotazy

Jaký je rozdíl mezi horským kluzákem KEA a jeho předchůdcem z dílny SKY Paragliders, CIMA K2...?

Autor: Jan Šrubař

fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka

|

Trocha té statistiky - technické kontroly

Technické kontroly nabízejí mnoho pohledů skoro až do hlubin duše pilota. Podívejme se společně na čísla roku 2013. Našli jste se v nich? Napište nám!

Autor: Michaela Stuchlá

fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka

|

Technická prohlídka

Kluzák je sportovní létající zařízení, jehož stav je nutno pravidelně kontrolovat a věnovat mu náležitou péči. U každého kluzáku je nutno na základě předpisů LAA ČR kontrolovat kluzák vždy po jednom roce nebo náletu 100 hodin. U nových kluzáků se první technická prohlídka plánuje po 2 letech nebo 100 letových hodinách.

Autor: Jan Šrubař

fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka

|

Jak zvládnout technické kontroly?

Jak bez problémů zvládnout technické kontroly? Přestože technická kontrola patří k paraglidingu, jistě to není zrovna ta nejpříjemnější část našeho sportu. Mnohdy není snadné odhadnout, kdy budeme kluzák potřebovat a často to vypadá, že času je dost a nejednou je to tady; lítačská nabídka, která se odmítnout nedá. Ale ouvej, padák má propadlou technickou.

Autor: Administrator