5.kolo SP, KRAVEC CUP Baranovo 2011

Štvrtok  18.8.2011
  Prvý deň sa ráno okolo 10:00 schádzame v centre preteku v hoteli SAD v Banskej Bystrici. Po registrácii vyrážame na Donovaly z dôvodu zvýšenej prvácky na letisku Sliač. Podmienky vyzerajú veľmi dobre a každý sa teší do vzduchu. Na štarte vypisujeme 56 km dlhú trať cez dva otočné body s cieľom v Liskovej pri Ružomberku. Po štarte skoro všetci bez problémov naberajú výšku a vydávajú sa na trať smerom na Veľkú Fatru. Mraky sú ako namaľované ale nie každému sa ich darí dostúpať a napredovať po trati. Miestami robia problémy rozsiahle tiene. Nakoniec sedem pilotov dosahuje aj druhý otočák pri Západných Tatrách a traja sa prebojovali proti svižnému západnému vetru až do cieľa. Dnešný task vyhral Robert Kaučárik druhý skončil Adam Žemba a tretí Robert Luby.

Piatok 19.8.2011
  Druhý deň vyrážame na Baranovo. Predpoveď nevyzerá veľmi priaznivo no napriek tomu to skúšame. Vypisujeme jednoduchú disciplínu rovno do cieľa v Brezne. Po otvorení okna niekoľko pilotov nastúpava v slabých stupákoch ledva do 1500m.n.m kde fúka už mierny severozápad a nasúva sa aj rozsiahla stredná a výšková oblačnosť ktorá úplne zmarí naše plány. Väčšina pilotov končí v okolí kopca. Dnešný task je neplatný. Večer je párty hneď vedľa hotela na ktorej vládne dobrá atmosféra, zovšadiaľ počuť rozhovory pilotov o ich skúsenostiach a zážitkoch, rozvoniava chutná pečienka a všetkým vidno na tvári spokojnosť.

Sobota 20.8.2011
  Tretí deň bol už od začiatku zavrhnutý. Kvôli predpovedi silného nárazového vetra. Raná predpoveď nevyzerá až tak zle. Po chvíli sledovania sa rozhodujeme predsa ísť na Starú Kopu. Všetko nasvedčuje tomu že sa poletí. Vypisujeme 55 km dlhú disciplínu cez tri otočné body s cieľom na pristávačke pod Starou Kopou. Po štarte nám robí menšie problémy severozápadný vietor a termika spočiatku funguje veľmi neisto. Asi po hodine sa vydávame na trať a trápime sa v slabučkých stupákoch a bezoblačnej termike. Väčšina pilotov končí po doline smerom na prvý otočák Lopej. Niektorým sa darí doletieť pár kilometrov za prvý otočák. Dvom pilotom za druhý a jeden dolieta aj tretí otočák Povrazník. Víťazom dnešného dňa sa stal Peter Borgula za ním Juraj Čiernik a tretí z rovnakým počtom bodov Ľuboš Kravec a Peter Kravec.

Nedeľa 21.8.2011
Štvrtý deň predpoveď hlási pekné počasie ale bez oblakov. Ideme opäť na Baranovo. Dnes máme trať cez jeden otočák Lopej z cieľom na pristávačke pod Starou Kopou. Termika je veľmi slabá a veľa pilotov sa trápi pod štartom. Nastúpať výšku na odlet robí viacerým problémy. No nakoniec sa odlieta na trať z výškou maximálne 1500 m.n.m. Trom pilotom sa napriek nevýrazným podmienkam darí doletieť prvý otočák. Víťazom dnešného dňa sa stal Jaroslav Jadnúch druhý skončil Robert Luby a tretí Peter Borgula.

Odlietali sa tri platné tasky celkovým víťazom KRAVEC CUP-u 2011 sa stal Adam Žemba na Mantre R 10.2 druhý skončil Robert Luby na Omege 8 a tretí Jaroslav Jadnúch na Mercury proto. Chcel by som sa poďakovať všetkým za účasť ako aj sponzorom klubu GlideFly Banská Bystrica ktorý zabezpečil párty a firme MicroStep s.r.o ktorá sponzorovala tlač tričiek do pretku. Dúfam že sa stretneme aj o rok a v ešte väčšom počte.


Fotogalerie