POZDRAV ZE ŠPANĚLSKA

Tentokráte vyrážíme na cestu dlouhou 3000 km ve čtyřech, tedy zvládnout to můžeme během 2 dnů. Unikáme před mrazy přes Alpy a příjemnější počasí potkáváme v oblasti Provance, projíždímě kouzelnou střední Francií lokálními cestami a kocháme se barvami podzimu. Zbývá překonat nezáživný úsek před Pyrenejemi a Barcelonou. Hurá zrají mandarinky, tak neváháme ochutnat. Španělská krajina se mění hodinu od hodiny, opouštíme pobřeží a zajíždíme zkratkou, hornatým vnitrozemím směrem k Sierra Nevadě. Po dvou dnech cesty vítáme očistu v termálních koupelích v „hipies stylu“. Následující den trávíme u moře v Malaze, kde nastupují naši další pasažéři, Míša a David. Večer již sedíme ve známem JJ Baru kde nás Johan a Jackelin pohostili vynikající večeří a uléháme v našem baráčku „na Stodolní ulici“.

Algodonáles nezklamalo, dnešní sezóna byla velmi suchá a tomu odpovídá i vyprahlá krajina. To má za následek velmi teplé a suché počasí a samozřejmě skvělé létání. Hned následující den vytahujeme křídla a jdeme provětrat krovky na místní Lijar Poniente, kde to nosí i bábu s nůší. Těm největším vytrvalcům se podařilo tam vydržet až 5 hodin. Termika chodí všude a tak následujeme „čunáky“ aliaz orlosupy a společně kroužíme po okolí na malých přeletech. Bundy, rukavice a kukly můžeme nechat doma, protože tady se doteď létalo jen v tričku. Hold 1.11. a 30 st ve stínu byl pro nás také teplotní šok. Večer neopomeneme návštěvu místní Venty a sliny se nám sbíhají nad různými Calderetkami a masičkovými specialitkami.

Po víkendovém ránu je na ulicích opět živo, kolem 9 hodiny už všichni sedí ve snídaňových barech na náměstí, dědové zevlují na svých procházkách, babky skřiplavým hlasem drbou a uklízejí před prahem, sluníčko se dere zpoza Grazalemy a všichni se probouzí k dalšímu příjemnému dni. Tentokráte přechází rozpadající se studená fronta a tak se ochlazuje na 20 st a my můžeme dát odpočinkový den. Vítají a poznávají nás nejen místňáci, ale i staří známí, takže člověk se tu cítí opravdu jako by přijel domů ? Ze všeho vyzařuje pohoda a klídek.
 

Fotogalerie