Co je nového ve SKY?

Copak se děje ve SKY?

Zatímco se Evropa probouzí a místní jaro je, jak jinak, proměnlivé a nepředvídatelné, jižní polokoule se pomalu sžívá s podzimem.

Ve Sky ale nepodléháme zimnímu spánku a co nejpilněji se věnujeme novým projektům. I z hlediska výroby bylo první čtvrtletí velmi rušné.

Únor přinesl představení dvou nových kluzáků, FIDES 5 a ANAKIS 3. FIDES 5, náš věrný, ale stále špičkový tréninkový a začátečnický kluzák, se dobře zabydlel v paraglidingových školách a u nových majitelů.

Přijetí ANAKIS 3 bylo vskutku úžasné. Tento vlk v beránčím rouše mile překvapil nemálo pilotů díky spojení výkonnosti a bezpečnosti. Neustále dokazuje, že je velmi univerzálním kluzákem pro velkou škálu pilotů s různými schopnostmi. Ukázal se být zdatným protivníkem celé řady kluzáků v kategorii B, dokonce i ve srovnání s těmi z "high-end" B.

Nesmíme zapomenout, že jedním z nejdůležitějších prvků v paraglidingu je, aby výkonnost byla využitelná, přístupná a především zvládnutelná. Věříme, že zážitek z letu každého pilota má být příjemný a naplňující. A zdá se, že ANAKIS 3 tyto prvky splňuje více než dostatečně. Také můžeme podotknout, že pokročilejší piloti nevnímají označení kategorie A jako překážku, ale skutečnou výhodu. ANAKIS 3 je něčím mnohem víc, než jen obyčejným kluzákem, díky mnoha skrytým designovým prvkům. A i piloti pomalu začínají chápat, že naše kluzáky jsou vyrobeny nejen tak, aby vyhovovaly standardům pro zařazení do jednotlivých certifikačních kategorií, ale zároveň aby opravdu byly šité na míru a schopnostem pilota. Při pečlivém designu našich kluzáků bylo postaráno o každý drobný detail. Stačí se podívat dovnitř náběžné hrany na složitou strukturu profilových žeber a diagonál. Každý díl byl přesně navržen a vyřezán na laserovém cutteru, aby se odstranil jakýkoliv přebývající kousíček materiálu, a přesto zůstala konstrukční stabilita, síla a proudění vzduchu zachovány.

Příběh 3D modelování ve Sky se datuje do roku 2005. A ve skutečnosti nejde jen o příběh, ale o logický a funkční prvek, který je součástí Sky designu již deset let.

Výroba sedaček jede momentálně na plné obrátky. Skupina Gii 2 nabírá na popularitě víc než kdy předtím, a s posledním přírůstkem Gii 2 alpha, který se vyznačuje pěnovým chráničem páteře, jde série Gii 2 sedaček od úspěchu k úspěchu.

SKYLIGHTER 2 je stále velkým úspěchem a zamilovali si ho piloti, kteří hledají výbavu lehkou, přesto nabízející špičkový výkon.

Abychom našim výrobkům dodali trochu lesku a jedinečnosti, bude se v celém našem sortimentu v nadcházejících měsících postupně objevovat charakteristická modrá barva, kterou se vyznačuje řada Sky New Gen (SNG).

Takže co nás čeká dále na naší pouti vstříc létu? Proslýchá se, že jsme v jednom kole, protože připravujeme novou řadu kluzáků Sport-line. Sledujte nás, abyste byli u zrodu nové generace…


Fotogalerie